• Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/miygonuldensevenler
  • https://twitter.com/MiY_DER
fghfgh
Gelecek Hafta

SOSYAL MEDYA
SSSSS


Nihat KADIOĞLU
nihatkadioglu@hotmail.com
AYNI MERSİN, AYNI İDMAN YURDU !
21/09/2015

      Mersin İdman Yurdu'nda geçtiğimiz hafta oynanan Osmanlıspor maçının ardından teknik direktör Mesut Bakkal ile yollar ayrıldı. Bu ayrılıkla birlikte 7 senelik Ali Kahramanlı yönetimi 11.hocasını eskitmiş oldu. Bilindiği üzere geçtiğimiz sezon Rıza Çalımbay ile çok iyi bir hava yakalamış ve ligi iyi bir noktada 7.sırada bitirmiştik. Ancak gelen transfer yasağı ve bazı oyuncularla yaşanan anlaşmazlıklar sonucu sezon sonu Rıza hoca ile önce yeniden anlaşılmasına rağmen  beklenmedik şekilde Rıza Çalımbay'ın İstanbul'a gittiğini ve istifa kararı aldığını öğrenmiştik.
      Bu süreçte yönetim tıpkı diğer hocalarda olduğu gibi hocayı suçlamış ve deyim yerindeyse Rıza Çalımbay'ı taraftarın önüne atıp hedef göstererek işin içinden sıyrılmıştı.Bu çok büyük bir hataydı ve Rıza Çalımbay'ın para yüzünden ayrıca Servet ve Sinan ile sözleşme uzatılmadığı için kulüpten gittiği gün gibi ortadaydı. Şimdi yönetime soruyorum seni Süper Ligde başarı ile çalıştırmış bir hocayı üstelik transfer yasağı da varken para için göndermek hangi mantığa sığar ? Madem Servet ve Sinan ile yeniden sözleşme imzalanacaktı neden hocanın gitmesini göze alarak bu oyuncularla sözleşme uzatılmaması konusunda direnildi. Şöyle düşünelim yönetimdeki kişiler milyon liraların döndüğü şirketlere sahipler bu herkes tarafından bilinmekte. Bu kişiler kendi şirketlerinde önemli görev üstlenmiş ve başarı ile firmayı büyüten bir müdürü sırf maaşına zam istedi diye işine son verebilirler mi ? Tabii ki veremezler çünkü firma menfaatleri ön plana geçer. Hal böyleyken bu yöneticiler neden kulübün menfaatini düşünmeyip Rıza hocayı yollama saçmalığına giriştiler ? Rıza Çalımbay'ın gidişinin ardından süratle takımın başına Mesut Bakkal getirildi ve kamp dönemini mükemmel geçiriyoruz, ligin en hazır takımıyız gibi demeçlerle adeta taraftarın gazı alındı ve hatta şehrin dört bir yanına ''Avrupa Yolunda Takımını Yalnız Bırakma'' pankartları asılarak beklenti oldukça yüksek tutuldu. Ancak ligin ilk 5 haftasında alınan 4 mağlubiyet herşeyin o kadar da güllük gülistanlık olmadığını adeta hepimizin gözüne soktu. Bu süreçte taraftarla ters düşen Mesut Bakkal ilk harcanan isim oldu ve hocayla yollar ayrıldı.

            Şimdi asıl mesele ne Mesut Bakkal nede yeni gelecek hoca. Mersin İdman Yurdu'nun tek çözüm noktası kurumsallaşma, kurumsallaşma, kurumsallaşmadır. Alınan her kötü sonucun ardından hoca değiştirmeyle bir yere varılmıyor. Bunun en basit örneğini küme düştüğümüz 2012-2013 sezonunda Giray Bulak faciası ile bizzat yaşadık. Bu kulübün kalıcı başarı sağlaması için öncelikle artık bu yönetimdeki kişilerin ciddi manada bir yönetici gibi varını yoğunu ortaya koyarak çalışması gerekiyor. Ben yapamam diyen varsa da kimseye minnet etmeden bir an evvel kulüple ilişiği kesilmelidir. Tabi sadece yönetime yüklenmekle de olmuyor. Mesela gidin Bursa şehrini gezin kentin kaldırım taşlarından tutun her yer yeşil-beyaz tüm bilboardlarda Bursaspor ile alakalı reklamlar şehrin en işlek noktalarında BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'nce kulübe devredilmiş deyim yerindeyse adeta para basan katlı otoparklar mevcut. Şimdi bir de kendimize dönüp bakalım Mersin'de Mersin İdman Yurdu'na gelir sağlamaya yönelik ne var ? Malum bir storemiz dahi yok. Herkes yönetime topu atıp kenara çekiliyor ancak Bursa örneğinde de anlattığım üzere şehrin ileri gelenlerinin de bu kulüp için birşeyler yapması gerekiyor. Bu kulüp yeri geldi sadece bir oyuncuya milyonlarca lira para ödedi ve ödemeyede devam ediyor. Hal böyleyken ey yönetim, ey şehrin ileri gelenleri bir tesisi yapıp teslim etmek kaç milyon liraya mal olur ? Mersin gibi bir şehirde Mersin İdman Yurdu gibi 90 yıllık bir kulübün tesisinin olmaması ne büyük ayıptır ? Kusura bakmayın beyler Bu Ayıp hepimizin... Ancak şu da var ki 16.000 passolig satılan şehirde 9.000 kombine satılıyor ve normal bir maça 4.000 kişi geliyorsa kombine aldığı halde stada gelmeyen 5.000 kişi nerede ? Yahut elindeki passoligine 2 liralık bilet yüklemeye aciz 7.000 kişi ne işe yarar ? Son olarak şu hususu üzerine basa basa hatırlatmak isterim. Yönetimler değişir,hocalar değişir, futbolcular gider ancak bu takımı gönülden seven taraftarları baki kalır.916 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

İĞNEYİ KENDİNE ÇUVALDIZI BAŞKALARINA ... - 18/04/2016
.
LİG TV'Yİ KINIYORUM ! - 13/09/2015
Galatasaray-Mersin İdman Yurdu maçına dair..
SEZON SONU DEĞERLENDİRMESİ - 16/06/2015
YALAKALAR İSTANBUL'A... - 13/05/2015
...
YOL TARİFİ ; AVRUPA'YA NASIL GİDİLİR ? - 04/05/2015
.
DAHA GÜÇLÜ BİR İDMAN YURDU İÇİN - 23/04/2015
DAHA GÜÇLÜ BİR İDMAN YURDU İÇİN
SORUN NEREDE? - 14/03/2014
Dernek Başkanımız Nihat KADIOĞLU'nun Mersin İdman Yurdu'nda son yaşanan olaylar hakkındaki köşe yazısı
OLMASAYDI SONUMUZ BÖYLE ! - 25/04/2013
Yıllardır hayalini kurduğumuz şu Süper Lig, hani Vanspor'la, Tokat'la, Beykoz'la, kasaba stadlarında oynarken acaba birgün bizde çıkabilirmiyiz ki dediğimiz Süper Lig'den düşmek bu kadar kolaymıydı ?
SON ÜÇ YILIN DEĞERLENDİRMESİ - 24/12/2012
Yıllardır futbolu takip eden ve tuttuğu takımın maçları rahat bir şekilde arkasına yaslanıp izleyen tamamen huzurlu bir sezon geçireniniz varmıdır desem kimler evet şu sezon gayet rahattık diyebilir?
 Devamı