• Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/miygonuldensevenler
  • https://twitter.com/MiY_DER
fghfgh
Gelecek Hafta

SOSYAL MEDYA
SSSSS


Nihat KADIOĞLU
nihatkadioglu@hotmail.com
DAHA GÜÇLÜ BİR İDMAN YURDU İÇİN
23/04/2015
Daha önce defalarca yazdık çizdik.Dilimiz döndüğünce anlatmaya, farkındalık yaratmaya çalıştık.Fakat bugün geldiğimiz nokta ne yazık ki bizlere hiçbir şeyin değişmedini gösteriyor. Hem kulüp yönetimi olarak hemde taraftarlarımız olarak.

Önce kulüp yönetimine değinelim. Yönetimin ne derece başarılı olduğu tüm kamuoyunun malumu. Zamanında yapılan yanlışlar yüzünden bugün kulübümüz tarihinin en kritik günlerini yaşıyor.Herkes 1 Mayıs’ta açıklanacak CAS kararına kilitlenmiş durumda. Peki kim bunun sorumlusu? Çıktığı her platformda tek başımayım diye haykıran Ali Kahramanlı mı , sadece isimleri yönetim kurulu listesinde bulunupta sureten ortalıkta görünmeyen şahıslar mı (içlerinde elbette elini taşın altına koyanlar var onları tenzih ediyorum) yoksa nüfusu 2 milyona yaklaşan şu koca şehirde şehrin takımına sahip çıkmayan üvey evlat muamelesi yapan stk’lar ve işadamları mı? Bu saydığım grupları bu konuda birbirinden ayırmak mümkün görünmüyor. 

   Türkiye’deki diğer şehirlere baktığımızda durum Mersin’dekinden çok daha farklı. Örneğin bir Bursa bir Konya bir Eskişehir. Buralarda şehir, takımına sahip çıkıyor, gerek iş adamları olsun gerekse stk’lar belediyeler olsun herkes üzerlerine düşen görevi yapıyor. Kulübünü sahipsiz bırakmıyor. Bizde bırakın iş adamlarını kulüp daha yönetiminde bulunan kişilerden istifade edemiyor. Bu durum Mersin kenti ve Mersin idman Yurdu açısından son derece üzücü. Tamam başkan Ali Kahramanlı bu takımı 29 sene sonra Süper Lig’e çıkarmış olabilir. 4 sene içinde 2 kez PTT 1.Lig’de şampiyon yapmış da olabilir. Ancak artık Kahramanlı’nın güçlü bir ekip kurarak yoluna devam etmesi kulübümüz açısından hayati önem arz etmekte. Kahramanlı’nın her defasında dile getirdiği sırtındaki o yükü hafifletmesi kendi elinde.

   Peki taraftarlar olarak bizlerin eksiklikleri yok mu? Elbette var. Yıllardır Şeytanlar Grubu içerisinde bir kırgınlık ,küskünlük durumu almış başını gitmiş.Önüne bir türlü geçilememiş katlana katlana bugüne kadar gelmiş.Birlik beraberlik bir türlü tam anlamıyla sağlanamamış. Gün gelmiş grup deplasmana gittiğinde dahi ikiye bölünmüş gün gelmiş stadyum içinde 3-4 grup oluşmuş.Taraftarlarımız kendi arasında çatışmaktan kafasını kaldıramamış.Enerjisini hep kendi içerisindeki anlaşmazlılarla uğraşmak için harcamış.O devirlerin artık geride kalması gerekiyor. Artık vakit herkesin tek yumruk Şeytanlar Grubu olarak hareket etme vaktidir. Mersin İdman Yurdu’nun söz konusu olduğu her ortamda bütün Mersin bir arada Şeytanlar Grubu şemsiyesi altında hareket etmek zorundadır. Zorundadır, çünkü tek amacımız İdman Yurdu’nun başarısıdır. Stadyumdan içeriye girildiği andan itibaren herkes tek vücut tek ses tek yumruk halinde olmalı, hiç kimse ayrı bir grupçuluk olsun ayrı bir baş çekme olsun bu tip şeyleri aklından geçirmemelidir. Tekrar söylüyorum herkes Şeytanlar Grubu şemsiyesi altında bir olmalı ve beraberliği sağlamalıdır.

   Birlik ve beraberlikten her zaman söz ediyoruz fakat şu hususta da 2 çift söz söylemek istiyorum. Bunun en bariz örneğini geçen haftaki Akhisar maçında yaşadık. Maçın 85.dakikası ve 1-0 öndeyiz. Eğer o maçta puan kaybettiysek bunda biz taraftarların da büyük sorumluluğu var.Bizler daha maç bitmeden galibiyet havasına girdik. Olacak ya ‘’Akdeniz Akşamları’’ bestesini söylemekten dahi geri durmadık. Üstelik maç 1-0 devam ederken ve rakip akın akın üzerimize gelirken. Tribünlerdeki o rahatlamayı hisseden futbolcularda artık maç bitsinde gidelim havasına girince 2 puan avuçlarımızın arasından kaydı gitti. Ayrıca grubu yöneten tribün liderleri bestelerin sürekliliğinin sağlamalı, beş dakikada bir beste değiştirmemeli. Umarım bu mesajım gereken yerlere ulaşmıştır.

   Birde buradan Rıza Çalımbay ve futbolculara seslenmek istiyorum. Bu dar kadroya ve transfer yasağına rağmen sezonu genel anlamda başarılı geçiriyor oldukları için tebrik ediyorum. Çalımbay’ın yanlış kararları yok mu elbette var ancak ben genellemeden bahsediyorum. Ligin en düşük bütçeli kadrosuyla Türkiye Kupası’nda çeyrek final oynamak ve 27.hafta itibariyle ligde 7.sırada yer almak her takımın yapabileceği bir iş değildir.

   Bizler iyi günde kötü günde armamızın peşinden gitmek ve Mersin idman Yurdu’nun şanlı bayrağını her platformda en ön sıralarda dalgalandırmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu takımın ne zor şartlar altında buralara geldiğini hepimiz hatırlayalım ve o günleri hatırladıkça şu anki durumumuzun kıymetini bilelim.


884 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

     23/04/2015 21:55

Cok guzel tespitler .Taraftar birlik ve beraberlik icinde olacakki hem yonetimi hemde sehri zorlasin. Inanin taraftar olarak o kadar buyuk potansiyelimiz varki bunu kullanamiyoruz .Bunun sebebi ise az olsun benim olsun mantigi. Ne zaman cok olsun hepimizin olsun mantigini yerine getirirsek iste o zaman Turkiyenin en buyuk taraftari oluruz. O halde herseyi konusacagiz konusmaktan elestirilmekten cekinmeyecegiz yanlislarimiz varsa hep birlikte duzeltecegiz o zaman bir yumruk gibi oluruz.
Hakan ŞAVK

Yazarın diğer yazıları

İĞNEYİ KENDİNE ÇUVALDIZI BAŞKALARINA ... - 18/04/2016
.
AYNI MERSİN, AYNI İDMAN YURDU ! - 21/09/2015
Mersin İdman Yurdu'nda geçtiğimiz hafta oynanan Osmanlıspor maçının ardından teknik direktör Mesut Bakkal ile yollar ayrıldı.
LİG TV'Yİ KINIYORUM ! - 13/09/2015
Galatasaray-Mersin İdman Yurdu maçına dair..
SEZON SONU DEĞERLENDİRMESİ - 16/06/2015
YALAKALAR İSTANBUL'A... - 13/05/2015
...
YOL TARİFİ ; AVRUPA'YA NASIL GİDİLİR ? - 04/05/2015
.
SORUN NEREDE? - 14/03/2014
Dernek Başkanımız Nihat KADIOĞLU'nun Mersin İdman Yurdu'nda son yaşanan olaylar hakkındaki köşe yazısı
OLMASAYDI SONUMUZ BÖYLE ! - 25/04/2013
Yıllardır hayalini kurduğumuz şu Süper Lig, hani Vanspor'la, Tokat'la, Beykoz'la, kasaba stadlarında oynarken acaba birgün bizde çıkabilirmiyiz ki dediğimiz Süper Lig'den düşmek bu kadar kolaymıydı ?
SON ÜÇ YILIN DEĞERLENDİRMESİ - 24/12/2012
Yıllardır futbolu takip eden ve tuttuğu takımın maçları rahat bir şekilde arkasına yaslanıp izleyen tamamen huzurlu bir sezon geçireniniz varmıdır desem kimler evet şu sezon gayet rahattık diyebilir?
 Devamı