• Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/miygonuldensevenler
  • https://twitter.com/MiY_DER
fghfgh
Gelecek Hafta

SOSYAL MEDYA
SSSSS


Ahmet CİVANBAY
ahmet_civanbay@hotmail.com
İŞTE İDMANYURDULULUK!
14/12/2014

14. 12. 14 saat 13:00 pazar günü yapılan TFF ve hakemlere karşı takımına sahip çık yürüyüşü ve pretosto Mersinde ses getirdi mi? Bence degil. Bir milyonluk şehirde sadece 250 kişi. Ve 10  araç. Forumda başlayan ve Hiltonda biten yürüyüşte sahilden geçerken havanın güzel güneşli olması halkı sahile taşımıştı.Cıvıl cıvıl herkes piknik yapıyor tatil yapıyor. Bende bilirdim oraya gelen onlarca taraftarda bilirdi alıp çolugu çocugu pazar günü gezmeyi.

 

Mersin İdman Yurdu aşkı beni ve bizleri yollara döktü. Yolun sonu Tevfik Sırrı Gür Stadı’na götürdü. Yürüyüş organizesinde çok eksiklikler vardı.. Sahipsiz şehrin takımına 250 kişinin mi sahip çıkması gerekirdi? 250 kişi mi ses getirecekti? Nerede bu şehirde 1 milyonu aşan nüfus ? Nerede o tarihi Tevfik Sırrı Gür Stadını dolduran onbinlerce taraftar ? Nerede birbirini sevMİYen yöneticiler? Gerçi onlar maçlara bile doğru düzgün gelmiyorlar ya. Nerede medya ? Nerede gazeteciler? Nerede iş adamları, Mersin İdman Yurdu’ndan kazanç sağlayan esnaflar nerede?

 

 Peki protestonun yürüyüşün içerigi neydi? TFF’yi pretosto etmek degil MİYdi? Ne oldu da Hiltonda Ali Kahramanlı konuşma yapınca ardından büyük başkan tezahüratları çınladı.Büyük başkan oldu. Yok arkadaş. Ya dik duracaksın dik duruşunu bırakmayacaksın sözünde duracaksın dönMİYeceksin yada ikili olmayacaksın.Farzet ki TFF’den bir yetkili Hiltonda topluluğa konuşma yapsa onuda mı alkışlayacaktınız? Yok öyle bence yanlış. MERSİN İDMANYURDULULUK dik duruştur,  sözünün arkasında olmaktır.Bu benim nacizane fikrim.

Saygılarımla659 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

     15/12/2014 00:26

Nasil bagirmasinlar storeyi verdi ali kahramanli
nevzat yıldırım

Yazarın diğer yazıları

TEŞEKKÜRLER İDMANYURDUM - 18/05/2015
...
BURUK SEVİNÇ - 17/02/2015
Ahmet Civanbay - Buruk Sevinç
BAŞAKŞEHİR MAÇININ ARDINDAN - 25/01/2015
Ahmet Civanbay
YİNE YANLIŞ YİNE HATA ! - 24/12/2014
Galatasaray maçı Mersin İdman Yurdu için tam bir fırsattı.