• Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/miygonuldensevenler
  • https://twitter.com/MiY_DER
fghfgh
Gelecek Hafta

SOSYAL MEDYA
SSSSS


Nihat KADIOĞLU
nihatkadioglu@hotmail.com
SORUN NEREDE?
14/03/2014

      Türkiye’de 4 büyükler olarak tabir edilen takımlar dışında hemen hemen her kulüp maddi sıkıntılarla boğuşuyor. Bu durumun başlıca nedenlerinden birisi kulüplere gelir getirecek , maddi açıdan katkı sağlayacak yapılanmaların eksikliğidir. Bir diğer önemli eksiklik ise kulüplerde yönetim kurulunu oluşturan üyelerin takımlara maddi olarak gerekli destekleri vermemeleridir. Mersin’e baktığımızda ise bu sıkıntılar haddinden fazla görülüyor. Yönetim kurulu listesine giren kişilerin çoğunluğu kendi ismini ön plana çıkarmak,reklamını yapmak amacıyla o listede yer alıyor. En basitinden bakacak olursak bundan yaklaşık bir buçuk ay önce Mersin İdman Yurdu’nda bir olağanüstü genel kurul gerçekleştirildi. Peki olağanüstü genel kurul yapmanın amacı nedir? Yönetim kuruluna taze kan sağlamak,maddi açıdan kurulu güçlendirmektir. Ancak oluşturulan yeni listeye baktığımızda önceki yönetim kurulundan çoğu ismin tekrar listede yer aldığını görüyoruz. Hal böyle olunca da maddi açıdan sıkıntılar içersinde bulunan takımımız bir türlü düzlüğe çıkamadı.

    Oyunculara ve kulüp çalışanlarına yapılamayan ödemeler sonucunda ise takımdan farklı sesler yükselmeye başladı. Takımdaki form düşüklüğü de açık seçik görüldü. En basit örneği verecek olursak; bundan 3 hafta önce deplasmanda ligin son sıralarında bulunan bir takımdan nasıl 4 gol yediğimizi açıklayabilecek birisi var mı? Ligde 11 haftadır mağlubiyet yüzü görmemiş, bırakın mağlup olmayı kalesinde son 5 maçta gol dahi yememiş olan bir takım nasıl olur da ligin son sıralarında bulunan bir takımdan 4 gol yiyebilir. Futbolda mağlubiyet tabikî ki doğaldır,her takım maç kaybedebilir. Ancak Mersin idman Yurdu takımının bundan önceki maçlarıyla TKİ Tavşanlı Linyitspor ve Denizlispor ile oynadığı maçları karşılaştırırsanız bu yazdıklarıma hak vereceksiniz.


    Ligde her puanın altın değerinde olduğu bu haftalarda böyle keyfi mağlubiyetlere sebebiyet veren futbolculara tepki göstermek de her taraftar grubunun hakkıdır. Hiçbir futbolcu keyfi olarak mağlup oldukları maçın ardından taraftar tepki gösterdi diye taraftara tavır koyamaz.Dolayısıyla hiçbir neden Adana Demirspor maçı sonrası futbolcuların taraftarlara yaptıkları terbiyesizliği haklı gösteremez. Mersin İdman Yurdu forması altında ter döken hiçbir futbolcunun kendi taraftarını hem de haksız oldukları bir konuda karşısına almasının bir mantığı yoktur.


    Bir sözümde teknik direktör değişikliği hakkında olacak.Hakan Kutlu’nun bu takımdan neden gönderildiği konusunda yönetim kurulundan taraftarı tatmin edici bir açıklama gelmedi.Neden Adana Demirspor maçından birkaç gün önce apar topar teknik direktör değişikliği yapıldı. Yönetim kurulu bir açıklama yaparak Mersin İdman Yurdu Taraftarları’nı aydınlatmalıdır. Yılmaz Vural’a da yeni görevinde başarılar diliyor ve takımımızın başında uzun yıllar çalışmasını temenni ediyorum.Belki bu sayede kulübümüz en azından teknik heyet anlamında istikrara kavuşur.2327 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

İĞNEYİ KENDİNE ÇUVALDIZI BAŞKALARINA ... - 18/04/2016
.
AYNI MERSİN, AYNI İDMAN YURDU ! - 21/09/2015
Mersin İdman Yurdu'nda geçtiğimiz hafta oynanan Osmanlıspor maçının ardından teknik direktör Mesut Bakkal ile yollar ayrıldı.
LİG TV'Yİ KINIYORUM ! - 13/09/2015
Galatasaray-Mersin İdman Yurdu maçına dair..
SEZON SONU DEĞERLENDİRMESİ - 16/06/2015
YALAKALAR İSTANBUL'A... - 13/05/2015
...
YOL TARİFİ ; AVRUPA'YA NASIL GİDİLİR ? - 04/05/2015
.
DAHA GÜÇLÜ BİR İDMAN YURDU İÇİN - 23/04/2015
DAHA GÜÇLÜ BİR İDMAN YURDU İÇİN
OLMASAYDI SONUMUZ BÖYLE ! - 25/04/2013
Yıllardır hayalini kurduğumuz şu Süper Lig, hani Vanspor'la, Tokat'la, Beykoz'la, kasaba stadlarında oynarken acaba birgün bizde çıkabilirmiyiz ki dediğimiz Süper Lig'den düşmek bu kadar kolaymıydı ?
SON ÜÇ YILIN DEĞERLENDİRMESİ - 24/12/2012
Yıllardır futbolu takip eden ve tuttuğu takımın maçları rahat bir şekilde arkasına yaslanıp izleyen tamamen huzurlu bir sezon geçireniniz varmıdır desem kimler evet şu sezon gayet rahattık diyebilir?
 Devamı