• Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/miygonuldensevenler
  • https://twitter.com/MiY_DER
fghfgh
Gelecek Hafta

SOSYAL MEDYA
SSSSS


Hakan ŞAVK
dernek@mersinidmanyurdumuz.org
HAKAN ŞAVK'IN İLK YARI DEĞERLENDİRMESİ VE İKİNCİ YARI TAHMİNİ
02/01/2012

 

 

 

   Sezona başlamadan önce Nurullah Sağlam'ı yaşlı oyuncuları transfer etti diye eleştirenler ve Mersin İdman Yurdu'nu küme düşürenler herhalde şimdi devekuşu gibi başlarını kuma gömmüşlerdir.Fakat onlar yine yüzsüz bir şekilde ortalıkta dolaşıyorlar ve felaket senaryolarına devam ediyorlar.Ama artık Mersin İdman Yurdu eski Mersin İdman Yurdu değil.Bir bardak suda fırtına koparanlara ve rantcılara asla taviz yok.Mersin İdman Yurdu ayağını yorganına göre uzatan yavaş yavaş büyümeyi kendine hedef seçen planlı ve programlı şekilde çalışan başkanı,hocası,yönetimi ve taraftarıyla tek yumruk olarak büyüyen asırlık bir çınar.Ben şimdi ise bu asırlık çınarın 28 sene sonra çıktığı Süper Ligdeki ilk yarı değerlendirmesi yapmaya çalışacağım.Bunuda kale,defans,orta saha ve forvet diye ayırarak değerlendireceğim.

KALE.: Ibrahım Sehıc.:Diyorum ki iyiki Hakan Arıkan Fenerbahçe maçında sakatlanmışta Sehıc kaleye geçmiş ve Mersin İdman Yurdu uzun yıllar kalesini koruyacak olan kalecisini bulmuş.

Hakan Arıkan.: İsteğini ve ruhunu kaybetmiş bir görünümde olan Hakan'ın takımda kalıcı olacağını sanmıyorum.

Cengiz Biçer .: Antremanlarda izlediğim kadarıyla çok iyi ve gelecek vaad eden bir kaleci.

Yorumum:Takımın şu anda en sıkıntısız bölgesi kale.3 iyi kaleci var.Formda olan formayı kapar.Ayrıca 2 kalecinin çok genç olması iyide bir yatırım.

DEFANS.: İlhan Özbay.: 90 dakikalık bir oyuncu olmasada sakatlık,ceza ve bazı taktiksel durumlarda sağbekte rahatca oynayabilecek profesyonel bir oyuncu.

Erhan Güven.: Hem stoper hem sağ bek oynaması sebebiyle çok faydalı bir oyuncu.İlk günlerinde pek fazla beğenmesemde sonradan takımın vazgeçilmez oyuncularından birisi olduğunu gösterdi.

İbrahim Kaş.: Aynı Erhan gibi çok yönlü oynayabilen İbrahim'in en büyük dezavantajı gördüğü gereksiz kartlar.Disiplin konusunda kendine biraz daha çekidüzen verirse çok daha faydalı olabilir.

Joseph Boum.: Yaşı çok genç hem sol bek hem stoper oynayabiliyor.Kendine güvenip maça iyi başladığında tutamayacağı forvet yok.Hem hızlı hemde iki ayağına hakim.Tek kusuru kötü zamanlarında oyundan çabuk düşmesi.

Çağdaş Atan.: Tam bir profesyonel.Hem solbek hemde stoper oynuyor.Güçlü fiziğiyle 2.yarıda özellikle deplasmanlarda çok faydalı olacaktır.

Mustafa Keçeli.: Takımın solda değişilmezlerinden.Yaşlı fakat müthiş profesyonel.Sol kanadı hem hücumda hemde defasnta çok iyi kullanıyor.Ermanla birlikte oynadığında daha verimli oluyor.

 Yorumum: Stoperde fazla sıkıntımız yok Erhan,Boum,Çağdaş ve İbrahim Kaş bu bölgede oynayabiliyor.Fakat sağ ve sol bekte alternatif oyuncu yok.

ORTA SAHA.: Zurita.:Takımın temel direklerinden orta saha ile defans arasında köprü vazifesi gören sistem oyuncusu.

Ben Yahia.: Takımın en iyi transferlerinden birisi.Oyunu iki taraflı oynayabilenönemli oyuncunun ikinci yarı Afrika kupası nedeniyle en az 5 hafta olmaması önemli bir kayıp.

Hakan Bayraktar.: Transfer olduğunda çok tepki çekmişti ancak futbolunun altın çağını yaşıyor.

Hasan Üçüncü.: Tam bir profesyonel İkinci yarıda daha fazla forma şansı bulursa dahada başarılı olacaktır.

Erman Özgür.:Futbolunun en olgun zamanını yaşıyor.Oynadığı zamanlarda şüphesiz orta sahamızın en önemli adamlarından.

Nduka Ozokwo.: Doğrusunu söylemek gerekirse geçen seneyi aratmıyor değil.Güçlü olmayan fiziği en büyük dezavantajı.Bank Asya'daki formunu yakalarsa kimse onu tutamaz.Kendine iyi bakmalı ve ekstra olarak son vuruşlara çok çalışmalı.

Ferdi Coşkun.: Az forma şansı bulduğundan yorum yapamayacağım ama Karabük maçında gösterdiği performans iyidir.

Nurullah Kaya.: Ona kısaca Tam bir görev adamı diyorum ve geçiyorum.

Yorumum: Yaşlı ve tecrübeli bir orta sahaya sahibiz fakat ikinci yarıda Ben Yahia'nında Afrika kupasına gidecek olmasıyla bizi sıkıntıya sokabilir.Bu bölgeye en az 2 transfer gerekli.

FORVET.:  Andre Morıtz.:Takımın görünmeyen kahramanı,fazla gösterişsiz oynamasına rağmen dikkatle izlendiğinde çok faydalı bir oyuncu.

Beto.: Takımın klas isimlerinden.Tek vuruş ustası,yedek kalsada sorun çıkarmayan profesyonel bir oyuncu.

Nobre.: Oynadığı zaman takımı rahatlatan bir özelliği var.Türkiye'de bulabileceğiniz en iyi forvetlerden biri.

 Yorumum.: Forvet hattımız yeterince alternatifsiz.İkinci yarıda bizi zor duruma sokabliir.Skatlıklar,Cezalar herşeyi düşünmek gerek.

   Genel olerak baktığımızda Süper Lig'de bu konumda bulunmamızı ben dahil kimse tahmin edemezdi.Ligi 27 puanla 6. sırada bitirmek çok büyük bir başarı.Bazıları tesadüf kabul edebilir fakat sahaya baktığımızda Sivas maçı haricinde her takımla kafa kafaya mücadele ettik.

   Fakat orta saha ve forvete mutlaka takviye yapmamız lazım Orta sahada kaleye direk gidebilen bir oyuncu alınması gerekiyor.Takımın başarısındaki en büyük sebepler Nurullah Sağlam ve ona destek veren Ali Kahramanlı diye düşünüyorum.Şu anda kendini geliştirebilen ender hocalardan Nurullah Sağlam Mersin'de kendini budu ve takımın gerk tesisleriyle gerek stadıyla herşeyiyle uğraşıyor.

   Taraftara gelince yönetimin bilet fiyatlarındaki tutarsızlığı sebebiyle 4-5 hafta tam olarak takıma destek veremedi.Fakat sonradan açıldılar ve inanılmaz destekle takımın şu anki konumunda önemli rol oynadı.Buradan bütün taraftarlarımıza selam gönderiyorum ve onlara şu sözü bir daha hatırlatıyorum.

Gururluyuz,Mutluyuz Çünkü Mersin İdman Yurdu'luyuz... 

 1814 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ŞİMDİ BİRLİK ZAMANI - 23/12/2013
ŞİMDİ BİRLİK ZAMANI
KURTULUŞ SAVAŞI - 13/01/2013
''Kurtuluş Savaşı''
BÖYLE YÖNETİM DÜŞMAN BAŞINA - 04/09/2012
Atalarımızın çok güzel bir sözü vardır.''Allahım Düşmanımın Başına Vermesin''diye,bizde de öyle bir yönetim varki düşmanına ver en iyi sonucu elde edersin.
LIGHT ŞEYTANLAR - 14/05/2012
Diyeceksiniz ki Şeytanların Lıght'ımı olur? Olur hemde bal gibi olur.Eskiler ve futboldan birazcık anlayanlar Kırmızı Şeytanlar denildiğinde akıllara ne geldiğini bilir.
TARAFTAR DEDİĞİN KÖTÜ GÜNDE OLUR - 28/01/2012
TARAFTAR DEDİĞİN KÖTÜ GÜNDE OLUR
ERKEK ADAM TEK TAKIM TUTAR.. - 12/11/2011
ERKEK ADAM TEK TAKIM TUTAR..
TARAFTAR MI SEYİRCİ Mİ ? - 04/10/2011
Sitemiz Yazarlarından Hakan Şavk'ın Taraftarmı? Seyircimi? Başlıklı Yazısı...
BURSA'NIN ÇOCUKLARI..! - 14/09/2011
29 sene sonra çıktığımız süper ligde ilk galibiyetimizi Ankaragücü'ne karşı aldık.Ankaragücü'nün içinde bulunduğu bu zor durum sebebiyle maçın favorisi bizdik ve göze hoş gelen futbolla kazanmayı bildik.
M.İ.Y KÜME DÜŞECEK Mİ ? - 13/08/2011
SİTEMİZ YAZARLARINDAN HAKAN ŞAVK'IN M.İ.Y KÜME DÜŞECEKMİ ? BAŞLIKLI YAZISI
 Devamı