• Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/miygonuldensevenler
  • https://twitter.com/MiY_DER
fghfgh
Gelecek Hafta

SOSYAL MEDYA
SSSSS


Nihat KADIOĞLU
nihatkadioglu@hotmail.com
YÖNETİME AÇIK MEKTUP
26/10/2011

                                            YÖNETİME AÇIK MEKTUP

   Tam 28 sene sonra gelen şampiyonluk. Mersin İdman Yurdumuz 28 yıl önce ayrıldığı Süper Lig'e artık geri dönmüştü.Hemde bulunduğu konumu zirvede bitirerek. Çok değil yaklaşık 5 ay önce yaşamıştık bu sevinci. Bir şehrin kaderinin nasıl değiştiğine tanıklık etmiştik. O seneki şampiyonluğun mimarlarını Taraftar , teknik heyet ve yönetim olarak sıralayabiliriz.Büyük Mersin İdman Yurdu Taraftarının o yılki takımına verdiği desteği hiç kimse göz ardı edemez.

   Süper Lig'e çıktıktan sonra her şeyin tribün olarak daha güzel olacağını düşünmüştük. Ama takdir edersiniz ki bilet fiyatlarının geçen seneye oranla fahiş bir şekilde yükselmesi taraftara büyük bir darbe vurdu.Bir diğer deyişle meydan ''ÇEKİRDEKÇİLER''e kalmış oldu. Bilet fiyatlarının yüksekliği ''GERÇEK TARAFTARIN'' büyük bir kısmını takımından mahrum bıraktı. Teknik Direktör Nurullah Sağlam'ın ligin 2. haftasında kendi sahamızda oynadığımız Bursaspor maçından sonra yaptığı açıklama çok şey anlatıyordu.''BANK ASYA'DAKİ TRİBÜN DESTEĞİNİ SÜPER LİG'DE GÖREMEDİK.''

   Maça gelen ''TARAFTARLARIMIZIN'' gelir düzeyi belliyken yönetimin sırf para kazanmak uğruna son 2 maçımızda stadımızı ''ÇEKİRDEKÇİLER''e emanet etmesi son derece yanlış bir davranıştır.Sırf bu hırs yüzünden yıllarını Mersin İdman Yurdu'na vermiş , içerde dışarıda takımını sonuna kadar desteklemiş , elinden geldiğince takımını deplasmanlarda bile yanlız bırakmayan cefakar taraftarlar takımından ayrı kalmıştır. Bu tür yaklaşımlar insanları takımdan soğutmaktan başka bir işe yaramaz. Kulübümüz tabiki para kazansın tabiki kulübümüzün kasasına para girsin ancak herşeyin bir usulü olduğu gibi kulübe para kazandırmanında bir raconu olduğunu düşünüyorum.

   Bugün benim gibi bazı kesimlerinde ''ÇEKİRDEKÇİ'' olarak tabir ettiği seyirci topluluğu bırakın takıma destek vermeyi , oturduğu yerden alkış yapmaktan bile acizken hiç kimsenin Mersin İdman Yurdu kötü oynuyor demeye hakkı yoktur.Takımımız içerde oynadığımız Fenerbahçe ve Beşiktaş karşılaşmalarında kimi zaman hakem hatalarına kurban gittti kimi zamanda eline geçen fırsatları değerlendiremedi. 2 maçtada yenildik ancak EZİLMEDİK. Önümüzdeki haftalarda bu yenilgileri telafi edeceğimizi düşünüyorum.

   Bu bilet fiyatlarına rağmen stada TARAFTAR olarak gelen ve 90 dakika boyunca takımına destek veren herkesi ayrıca kutluyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada takımımızın arkasındayız.

   MERSİN İDMAN YURDU SAHİPSİZ DEĞİLDİR.

                                                                                        Nihat KADIOĞLU2924 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

     27/10/2011 00:00

kahramanlı geçen dönemlerde harcadığı ve aldığı arabaların futbolculara hediye olarak paralarını bizlerden çıkarmaya çalışıyor herhalde başkan
isa çakmak

Yazarın diğer yazıları

İĞNEYİ KENDİNE ÇUVALDIZI BAŞKALARINA ... - 18/04/2016
.
AYNI MERSİN, AYNI İDMAN YURDU ! - 21/09/2015
Mersin İdman Yurdu'nda geçtiğimiz hafta oynanan Osmanlıspor maçının ardından teknik direktör Mesut Bakkal ile yollar ayrıldı.
LİG TV'Yİ KINIYORUM ! - 13/09/2015
Galatasaray-Mersin İdman Yurdu maçına dair..
SEZON SONU DEĞERLENDİRMESİ - 16/06/2015
YALAKALAR İSTANBUL'A... - 13/05/2015
...
YOL TARİFİ ; AVRUPA'YA NASIL GİDİLİR ? - 04/05/2015
.
DAHA GÜÇLÜ BİR İDMAN YURDU İÇİN - 23/04/2015
DAHA GÜÇLÜ BİR İDMAN YURDU İÇİN
SORUN NEREDE? - 14/03/2014
Dernek Başkanımız Nihat KADIOĞLU'nun Mersin İdman Yurdu'nda son yaşanan olaylar hakkındaki köşe yazısı
OLMASAYDI SONUMUZ BÖYLE ! - 25/04/2013
Yıllardır hayalini kurduğumuz şu Süper Lig, hani Vanspor'la, Tokat'la, Beykoz'la, kasaba stadlarında oynarken acaba birgün bizde çıkabilirmiyiz ki dediğimiz Süper Lig'den düşmek bu kadar kolaymıydı ?
 Devamı