• Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/miygonuldensevenler
  • https://twitter.com/MiY_DER
fghfgh
Gelecek Hafta

SOSYAL MEDYA
SSSSS


Hakan ŞAVK
dernek@mersinidmanyurdumuz.org
ADALET YERİNİ BULDU
03/06/2011

ADALET YERİNİ BULDU

      Kim derdi ki 82-83 sezonunda birlikte küme düşen Mersin İdman Yurdu ve Samsunspor aynı sezon Süper Lig'e yükselecek.Kim derdi ki yine bu sezonda şikeci Altay bir alt kümeye düşecek.İşte İLAHİ ADALET gerçekleşti ve koskoca 28 sene sonra hiç olmayacak bir şey oldu.Demek ki bu olayda gösteriyor ki her zaman doğrunun yanında olursak öyle veya böyle kazanan biz oluruz.Düşünün Mersin İdman Yurdu'nun eline şike yapmak için öyle maçlar geldi ki hiç birisine tenezzül etmedi.Örneğin bir Gaziantep BB maçı.Belki istense bu maç öyle veya böyle bağlanır mersin son maça kardar uğraşmazdı.Fakat Mersin İdman Yurdu böyle karışık işlere hiç girmedi ve girmeyecektir.Zaten Mersin İdman Yurdu'nun büyüklüğüde buradan kaynaklanıyor.belki çoğu taraftarımızın bilmediği bir gerçekte vardır.Mersin İdman Yurdu Türkiye Liglerinde takımını hakem maçı taraflı yönetiyor diye maçtan çeken tek takımdır (Beşiktaş Maçı).Mersin İdman Yurdu hiçbir zaman şikeye bulaşmadı ve yapabileceği zamanlar olsa bile hep doğrulukla , hep dürüstlükle , hep bileğinin gücüyle mücadele etti ve başarıya bu yolla ulaştı.

     8 Mayıs 2011 pazar gününden bu yana o kadar mutlu ve gururluyum ki anlatamam.O şampiyonluk halini anlatmam mümkün değil.10 yaşımdayken o küme düştüğümüz sezonun son maçında Samsunspor ile karşılaşırken daha çocuktum.Ve Mersin İdman Yurdu sevgisi içime daha yeni yeni yerleşiyordu. Fakat düşünün 28 sene sonra (dikkatinizi çekrim bu bir ömür gibi) gelen şampiyonluğu anlatmama kelimeler bile yetmez diye düşünüyorum. Her zaman Mersin İdman Yurdu'lu olduğum için gurur duydum ve duymayada devam edeceğim.Fakat bu gurur ve mutluluk çok başka.Hiçbir zaman Mersin İdman Yurdu'ndan başka takım tutmadım.Her zaman savunduğum şudur.Eğer bir takım tutuyorsanız tek takım tutacaksınız.Yani kısaca ya Fenerbahçe'li ya Galatasaray'lı yada Beşiktaş'lı olacaksınız.Yoksa hem Mersin İdman Yurdu'lu hemde Fenerbahçe'li olunmaz.Ya Mersin İdman Yurdu'lusun yada Fenerbahçeli. O halde Mersinde Mersin İdman Yurdulu olunur.Artık Fenerbahçeli,Beşiktaşlı, ve Galatasaraylılar'a karşı daha sert daha radikal olmalıyız.Artık Mersin'de Mersin İdman Yurdu'ludan başka taraftar , KIRMIZI,LACİVERT' ten başka renk görmemeliyiz.Özellikle bu süper ligdeki ilk sezonumuzda çok daha önemli.Çok sert ve radikal kararlar ile yola çıkmalıyız ve başka takımları tutanlara taviz vermemeliyiz.

     Bu satırardan yeni nesil gençlerimize de öğütlerim olacak. Bakın biz çocukluktan beri Mersin İdman Yurdu'luyuz ve her zamanda öyle kalacağız. İyi günümüzde kötü günüzde olacak fakat hiçbir zaman Mersin dman Yurdu'lu olmaktan vazgeçmeyeceğiz.Bu takım herkesin takımı ve özellikle gençliğin bu takımı sahiplenmesi gerekiyor. O halde haydi gençler ne duruyorsunuz.

NOT:Bu yazıyı okuyan tüm okurlarımızın özellikle yorumlarını yazmalarını istiyorum. 1807 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Sn Hakan Şavk     14/06/2011 18:54

hakan merhaba. ben mehmet.. gümüşhane myo dan.. öncelikle süerlig için tebrik ediyorum..BJK den futbolcu gönderiyoruz sizlere...:)) facebook tan beni bulabilirsin... Bu arada BJK kapalıdayım sürekli.. deplasmana geldiğinde görüşelim..
Mehmet Saka

Yazarın diğer yazıları

ŞİMDİ BİRLİK ZAMANI - 23/12/2013
ŞİMDİ BİRLİK ZAMANI
KURTULUŞ SAVAŞI - 13/01/2013
''Kurtuluş Savaşı''
BÖYLE YÖNETİM DÜŞMAN BAŞINA - 04/09/2012
Atalarımızın çok güzel bir sözü vardır.''Allahım Düşmanımın Başına Vermesin''diye,bizde de öyle bir yönetim varki düşmanına ver en iyi sonucu elde edersin.
LIGHT ŞEYTANLAR - 14/05/2012
Diyeceksiniz ki Şeytanların Lıght'ımı olur? Olur hemde bal gibi olur.Eskiler ve futboldan birazcık anlayanlar Kırmızı Şeytanlar denildiğinde akıllara ne geldiğini bilir.
TARAFTAR DEDİĞİN KÖTÜ GÜNDE OLUR - 28/01/2012
TARAFTAR DEDİĞİN KÖTÜ GÜNDE OLUR
HAKAN ŞAVK'IN İLK YARI DEĞERLENDİRMESİ VE İKİNCİ YARI TAHMİNİ - 02/01/2012
HAKAN ŞAVK'IN İLK YARI DEĞERLENDİRMESİ VE İKİNCİ YARI TAHMİNİ
ERKEK ADAM TEK TAKIM TUTAR.. - 12/11/2011
ERKEK ADAM TEK TAKIM TUTAR..
TARAFTAR MI SEYİRCİ Mİ ? - 04/10/2011
Sitemiz Yazarlarından Hakan Şavk'ın Taraftarmı? Seyircimi? Başlıklı Yazısı...
BURSA'NIN ÇOCUKLARI..! - 14/09/2011
29 sene sonra çıktığımız süper ligde ilk galibiyetimizi Ankaragücü'ne karşı aldık.Ankaragücü'nün içinde bulunduğu bu zor durum sebebiyle maçın favorisi bizdik ve göze hoş gelen futbolla kazanmayı bildik.
 Devamı